Pridruži nam se – konkurs za kandidate je otvoren

Jun 7, 2024 | Novosti

ROK JE PRODUŽEN, PRIJAVE OTVORENE I DALJE

Konkurs ljeto – zima 2024 je otvoren!

Želiš učestvovati u spašavanju života? Spreman/a si odvojiti svoje vrijeme da bi učio i uvježbavao znanja i vještine potrebne za učestvovanje u spasilačkim akcijama? Ovo je tvoja prilika!

GSS Tuzla poziva zainteresirane kandidate da se prijave do 30. jula ispunjavanjem linka na dnu stranice.

Uslovi za pristupanje:

Operativci – spasioci na terenu

 • 18-35* godina
 • Fizička i psihička spremnost za rad na terenu
 • Želja za volontiranjem

Administrativno/logistički članovi:

 • 18+ godina
 • Želja za volontiranjem i rad na osnaživanju organizacije GSS-a

Šta će se od tebe očekivati?

Operativci – spasioci na terenu

 • Učešće na redovnim sedmičnim sastancima, staničnim edukacijama i vježbama. Termini održavanja: van radnog vremena sa najavom unaprijed.
 • Rad na planinskim i nepristupačnim terenima u svim vremenskim prilikama – kiša, snijeg, blato, noć, itd.
 • Učenje potrebnih znanja i učešće na obaveznim kursevima radi sticanja zvanja

Administrativno/logistički članovi:

 • Učešće na redovnim sedmičnim sastancima. Termini održavanja: van radnog vremena sa najavom unaprijed.

 • Učešće u radnim grupama u skladu sa ličnim vještinama

  Pomaganje u različitim ne-terenskim oblastima. Npr: pisanje projekata, društveni mediji i promocija, održavanje/popravljanje baze i opreme, vođenje administracije

Naši članovi dolaze iz različitih sfera života, od srednjoškolaca i studenata, preko stolara i mehaničara, do vojnika, dizajnera, doktora, građevinaca. Neki su došli sa velikim iskustvom iz planine, drugi su eksperti u vodi, a neki se tek grade u tim oblastima. Ne očekujemo da naši budući članovi budu znaju već sve, samo da su timski igrači i da žele da dograđuju svoja znanja.

Svi naši članovi su volonteri, što znači da ne primaju finansijsku nadoknadu za rad. Samim tim svi imaju druge poslove tako da se očekivanja stanice i obaveze organizuju sa tim na umu. Od članova se očekuje da se potrude prilagoditi svoje obaveze gdje je moguće, te da izvrše obaveze koje preuzmu.

Šta ti dobijaš?

 • Priliku da spašavaš život kada je to zaista najpotrebnije
 • Edukacije iz različitih oblasti
 • Rad sa dobrim društvom zbog kojih nije problem i kad se vježba radi na najvećem pljusku

Koji su koraci za pristupanje?

 1. Popuniš upitnik na linku prije 07. jula 2024.
 2. Dođeš na sastanak svih kandidata, gdje na kraju sastanka imat ćeš priliku da odabereš da li želiš potpisati pristupnicu. Potpisivanjem postaješ uslovni član sa statusom kandidata.
 3. Sljedećih 6 mjeseci aktivno učestvuješ u radu stanice (sastancima, vježbama) sa statusom kandidata.
 4. Nakon 6 mjeseci probnog perioda donosimo finalnu odluku o primanju u punopravno članstvo nakon čega možeš pristupati obaveznim edukacijama u GSS Federacije BiH. U nekim slučajevima odluka se može donjeti i ranije.

Link za prijavu:                         https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfar9YUOlQyVYtL8CJtCeyI7EuJPWAJTlV5jPZvqtv0FGsnkA/viewform?fbclid=IwAR244WllBg6uG6kyEohjxowwEdTkqNk5HeZeHcLdaBRGoCgliV0GPNsvjWE

 

* Ukoliko ste stariji od 35 godina i aktivni u prirodi i sportu, i/ili imate drugo važno iskustvo, te smatrate da možete fizički učestvovati u aktivnostima, možete se prijaviti kao operativni član.  

Također pročitajte

GSS Tuzla – Spasioci trebaju prijevoz

GSS Tuzla – Spasioci trebaju prijevoz

GSS Tuzla, uz podšku Fondacije tuzlanske zajednice i Doniraj.ba, je pokrenula kampanju pod nazivom "Spasioci trebaju prijevoz". Cilj kampanje je obezbjediti prikladno prijevozno sredstvo za spasilačke ekipe sa ciljem boljeg odgovora na sve situacije potrage i...

Želiš postati GSS-ovac?

Želiš postati GSS-ovac?

Konkurs je zatvoren. Prijavljeni će biti kontaktirani. Želiš učestvovati u spašavanju života? Spreman/a si odvojiti svoje vrijeme da bi učio i uvježbavao znanja i vještine potrebne za učestvovanje u spasilačkim akcijama? Ovo je tvoja prilika! GSS Tuzla poziva...

Održana radionica vođenja i planiranja misija

Održana radionica vođenja i planiranja misija

Kako bolje voditi timove i odgovoriti u kriznim situacijama? Tokom protekla dva dana upravo su se tom temom bavili predstavnici GSS stanica iz Federacije Bosne i Hercegovine, Republike Srpske i Brčko distrikta. Zahvaljujući kontinuiranoj saradnji sa američkom vojskom,...